Закрити
фото
logo

   
X

Пошук по сайту

Виховання Уляни


Режисер: Алєксандр Ґорелік. Країна Чехія.

Тема: права дитини, філософія прав людини, право на людську гідність

Перед цією унікальною дев’ятирічною особистістю безсилі всі педагогічні закони. «Хороші» діти старанно працюють і моляться, граються разом. «Погана» Уляна не молиться і проводить час наодинці з собою. Її мама — наркоманка, а бабуся — алкоголічка. Тому сестри з Братства нових святомучеників, де виховують Уляну, вважають її генетично зіпсованою. З нею не може дати раду навіть матінка Вєньяміна, професійний педагог у минулому, яка стала православною вихователькою сиріт.

http://docuclub.docudays.ua/movies/item/vikhovannya-ulyani/




ҐАБРІЕЛЬ ПОВІДОМЛЯЄ З ЧЕМПІОНАТУ СВІТУ


Режисер: Ельс ван Дріль. Країна: Нідерланди. Рiк виробництва: 2014.

Тема: громадянин і держава, екологічні права, права людини, права дитини.

Бразильський хлопчик Ґабріель Матос був зовсім маленьким, коли дізнався, що Світовий кубок-2014 відбуватиметься в його рідній країні. Він не здогадується, що його життя до того часу стане з ніг на голову. Аби привезти сотні тисяч уболівальників на футбольний стадіон, прокладають залізницю просто через квартал, де живе Ґабріель. Будинки зносять, родини змушені переїжджати, і навіть майданчик, на якому місцеві діти грають у футбол, скоро зникне. Для Ґабріеля усе це стає жахіттям. Хлопчик обурений нерівністю у своєму місті і викладає у свій блог відеозапис того, як бульдозери зносять його район. Стаючи журналістом, він намагається захистити свої права.




ДЕНЬ, КОЛИ Я ВИРІШИВ СТАТИ НІНОЮ


Режисер: Інгеборг Янсен. Країна: Нідерланди. Рiк виробництва: 2000.

Тема: громадянин і держава, екологічні права, права людини, права дитини.

Бразильський хлопчик Ґабріель Матос був зовсім маленьким, коли дізнався, що Світовий кубок-2014 відбуватиметься в його рідній країні. Він не здогадується, що його життя до того часу стане з ніг на голову. Аби привезти сотні тисяч уболівальників на футбольний стадіон, прокладають залізницю просто через квартал, де живе Ґабріель. Будинки зносять, родини змушені переїжджати, і навіть майданчик, на якому місцеві діти грають у футбол, скоро зникне. Для Ґабріеля усе це стає жахіттям. Хлопчик обурений нерівністю у своєму місті і викладає у свій блог відеозапис того, як бульдозери зносять його район. Стаючи журналістом, він намагається захистити свої права.




ДОТИК


Режисер: Аліна Степаненко.Країна: Росія.

Рiк виробництва: 2015.

Тема: права дитини.

Фільм про відчуття самотності дитини в родині, про ходіння від кімнати до кімнати з безуспішними намаганнями торкнутися тата й мами, намацати їх у своєму житті.




ЛІЗО, ХОДИ ДОДОМУ


Режисер: Оксана Бурая. Країна: Литва, Естонія. Рiк виробництва: 2012.

Тема: права дитини

Маленька Ліза постійно кудись тікає. Її життя похмуре й жорстоке, тому вона шукає прихистку в природи, де в неї свій світ – там панують ігри, музика й магія. В дівчинки настільки багата уява, що вона примудряється переживати нескінченні запої батьків. Найбільш приголомшливим у цьому фільмі є те, що він дозволяє усвідомити жах ситуації, але не піддатися темряві гнітючих подій на екрані. У стрічці немає спроб подати якийсь соціологічний зріз – це радше результат бажання якомога правдивіше зафіксувати дорослий світ крізь незіпсутість дитячого сприйняття. Подібно до ранніх фільмів Лінн Ремзі, ця робота стала однією із найпрекрасніших творів про дитинство.




НАБЛИЖАЮЧИСЬ ДО СЛОНА


Режисер: Аманда Роуз Вайлдер. Країна: США. Рiк виробництва: 2014

Тема: права дитини.>

Перший рік у Вільній школі Тедді Макардла в Літтл-Фоллз (Нью-Джерсі), де відвідування занять добровільне, а правила визначає демократичне голосування. Аманда перебуває там від початку до кінця навчального року, спостерігаючи та документуючи, як засновник школи Александр Хост, одинадцятирічний Джованні, семирічна Люсі, а також неймовірний акторський склад молодих особистостей формують стосунки, досліджують своє оточення та обговорюють порушення правил, аж поки все не сягає критичного етапу.Цей фільм – яскравий портрет розкутого дитинства та людських стосунків.




НАРОДЖЕНИЙ ПОМЕРТИ


Режисер: Яцек Блавут. Країна: Польща. Рiк виробництва: 2004.

Тема: права людини, право на свободу, місця несвободи, права дитини, права людей з фізичними та ментальними вадами.

Роберта, 24-річного рецидивіста, незабаром мають звільнити – після восьми років ув’язнення. Він проходить програму реабілітації «Дует», організовану Краківською виправною колонією та дитячим будинком. Роберт працює із розумово відсталими дітьми. Яцек Блавут як режисер не намагається прикрасити реальність. Це фільм про трансформацію, про те, як зароджуються і міцнішають почуття. Можливо, цей досвід є першим досвідом людських взаємин для обох сторін. Ця стрічка здобула численні нагороди, серед яких Спеціальний приз Польської федерації дискусійних кіноклубів, Спеціальний приз Міжнародного фестивалю документального кіно Kanton, Нагорода у міжнародному конкурсі Kolding (Handicap Film Festival).




Полум'яні голоси


Режисер: Ноа Левін. Країна: Ізраїль. Рiк виробництва: 2012.

Теми: право на людську гідність, права дитини, право на освіту, дискримінація, ксенофобія.

17-річний Срулік – ізраїльтянин ефіопського походження, відторгнений системою освіти. Він працює прибиральником і пише пісні – мріє стати відомим репером. Тексти пісень його гурту «Полум‘яні голоси» – це історії про молодь із Шапіри, мікрорайону в невеликому містечку Ґадера, розповіді про їхні життя й мрії. Коли ефіопи починають виступи проти поширення расизму, Срулік трансформує свої почуття в слова пісні й стає голосом протесту.




РАХУЮ ДНІ, РАХУЮ РОКИ>


Режисер: Монне Ліндстрьом. Країна: Швеція. Рiк виробництва: 2014.

Тема: права дитини.

Багато дітей приховують якусь таємницю і думають, що вона відома лише їм. У фільмі, що ґрунтується на документальних особистих історіях і думках, ми зустрінемося з трьома дітьми. Жвавий, забарвлений грайливими образами та великою цікавістю, цей фільм запрошує глядачів до внутрішнього світу дитини.




ЦВІТ КРІЗЬ СЛЬОЗИ


Режисер: Хуацін Цзінь. Країна: Китай. Рiк виробництва: 2012.

Тема: трудове право, право на освіту, права дитини.

Це історія боротьби і виживання: група дітей-квіточок намагається торувати собі шлях у майбутнє. Героями фільму є Юань і Сян, які займаються акробатикою, та їхні батьки. На худенькі дитячі плечі покладені надії обох родин. Дорослішаючи, вони мусять як фізично, так і морально долати труднощі, але водночас і вчаться по-своєму радіти кожному дню. У цій документальній стрічці висловлена стурбованість режисера про життя звичайних людей у Китаї.




ЦЕ МОЯ ЗЕМЛЯ


Режисер: Тамара Ерде. Країна: Франція.Рiк виробництва: 2014.

Тема: права дитини,право на освіту, право на свободу віросповідання, права меншин

Як в освітніх системах Палестини та Ізраїлю викладають історію цих країн? «Це моя земля» зображує кількох єврейських та арабських учителів упродовж навчального року. Спостерігаючи за їх суперечками й обміном думками з учнями, дебатами з міністерствами освіти та їх поглядами на шкільну програму, глядачі отримують уявлення про глибокий і тривалий вплив, який ізраїльсько-палестинський конфлікт транслює наступному поколінню.




ЯК У ТЕБЕ СПРАВИ, РУДОЛЬФЕ МІНГ?


Режисер: Робертс Рубінс. Країна: Латвія. Рiк виробництва: 2010.

Тема: права дитини

13-річний Рудольф живе манією робити кіно. Передусім його цікавлять фільми жахів; він їх виготовляє за спеціальною технологією: малює кожний кадр на довгих смугах паперу. Він крутить готові фільми на проекторі для слайдів під спеціальний живий звуковий супровід. Історія Рудольфа ілюструє конфлікт між уявним світом хлопчика та суспільством, де його налаштовують жити за певними правилами й догмами. Як він з тим впорується? Найбільша несподіванка відбувається тоді, коли місцевий священик просить Рудольфа зробити фільм, який будуть показувати під час служби.




Джованні та балет на воді


Режисер: Астрід Буссінк. Країна: Нідерланди. Рiк виробництва: 2014.Тривалість: 17 хв.

Тема: екологічні права.

У десятирічного Джованні є мрія: він хоче стати першим хлопчиком, який візьме участь у Чемпіонаті Нідерландів із синхронного плавання. Оскільки цей вид спорту вважається «дівчачим», не всі розуміють його прагнення. Але Джованні йде своєю дорогою, а Кім, його дівчина, чудово розуміє хлопця. Лишаючись на самоті, вони обговорюють своє майбутнє. Чи скористається Джованні підтримкою Кім і чи дійде до Чемпіонату?

http://docuclub.docudays.ua/movies/item/dzhovanni-ta-balet-na-vodi/



 

© Хмельницька обласна універсальна
наукова бібліотека
e-mail: library.ounb.km@gmail.com