Закрити
фото
logo

   
X

Пошук по сайту


Засідання кіноклубу Docudays UA

"Право в об`єктиві"




Соціальна справедливість одна для всіх!?


До Всесвітнього дня соціальної справедливості відбулося засідання кіноклубу Docudays UA «Право в об’єктиві» на тему «Соціальна справедливість одна для всіх!?» за участю Руслани Слободянюк, юристки громадської організації «Подільська правова ліга».

Здобувачі вищої освіти Кам’янець-Подільської філії Харківського національного університету внутрішніх справ разом зі своїми викладачами переглянули фільм «Коли-небудь ми станемо щасливими» (режисер – Павел Височанські) з колекції DOCU/КЛУБ – Docudays UA.

У фільмі йдеться про Даніеля, юнака з Ліпіни, найбільш нужденного містечка в усій південній Польщі. Даніель прагне вирватися з суцільної бідності. Озброєний камерою на мобільному телефоні, він вештається своїм кварталом, розпитуючи дітей та дорослих про їхні мрії. Чи справдяться ті мрії бодай для когось?

Керівниця кіноклубу Docudays UA «Право в об’єктиві» Зоя Філіпенко розповіла присутнім про мету та специфіку роботи кіноклубу, історію встановлення Всесвітнього дня соціальної справедливості. «Це день було запроваджено для того, щоб звернути увагу всього людства на необхідність прагнення до соціальної справедливості. Справедливість – це основа демократичного суспільства, яке забезпечує всім своїм членам рівні права і можливості. Соціальна справедливість декларує повагу до кожної людини, нації і держави та залежить від історичних, соціально-політичних та економічних викликів і в цьому переконують події, що відбулися 24 лютого 2022 року, котрі спричинили переоцінку матеріальних і духовних цінностей».

Юристка Руслана Слободянюк наголосила, що сьогодні важливо пам’ятати, що в умовах воєнного стану не зникли, а подекуди навіть загострилися соціальні проблеми, пов’язані з соціальним захистом прав дітей; бездомних осіб; протидії торгівлі людьми; запобігання та протидії домашньому насильству; соціального захисту осіб з інвалідністю, осіб, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, ветеранів праці, ветеранів військової служби, жертв політичних репресій тощо. А також зауважила, що після повномасштабного вторгнення росії в Україну у кожного з нас є одна мрія – вижити і дочекатися перемоги.

Присутні обговорили назву фільму, дискутували щодо визначення понять «щастя», «соціальна справедливість», «гідність», «права людини», «рівноправ’я», ділилися своїми мріями і тим, чи відчувають вони соціальну рівність, перебуваючи в тому чи іншому оточенні. Із висловлених міркувань можна зробити висновок, що соціальна рівність існує. Вона проявляється в толерантному ставленні один до одного, правильному виборі, чесності, розумінні, загальнолюдських принципах, вмінні підтримати і допомогти. Але за цю справедливість потрібно боротися.




 

© Хмельницька обласна універсальна
наукова бібліотека
e-mail: library.ounb.km@gmail.com