Закрити
фото
logo

   
X

Пошук по сайту

ВІТАЄМО НА ФУКУШІМІ


Режисер: Ален де Альо. Країна: Бельгія, Франція. Рiк виробництва: 2013. Тривалість: 59 хв

Один рік буднів кількох родин із Мінамісоми, що в 20 кілометрах від аварійної АЕС «Фукушіма-1». Після стількох зусиль ліквідаторів, наукової невизначеності, вагань можновладців – кому вірити? Лишатися? Їхати звідси? Кожна родина ухвалює такі рішення на самоті. Режисер оповідає про наслідки аварії, аби нащадки пам’ятали про них. Але нині над атомною електростанцією знову нависла загроза. Валізи спаковано й каністри з пальним готові на випадок, якщо доведеться тікати якнайшвидше від цунамі чи землетрусу.




ҐАБРІЕЛЬ ПОВІДОМЛЯЄ З ЧЕМПІОНАТУ СВІТУ


Режисер: Ельс ван Дріль. Країна: Нідерланди. Рiк виробництва: 2014. Тривалість: 17 хв.

Тема: громадянин і держава, екологічні права, права людини, права дитини.

Бразильський хлопчик Ґабріель Матос був зовсім маленьким, коли дізнався, що Світовий кубок-2014 відбуватиметься в його рідній країні. Він не здогадується, що його життя до того часу стане з ніг на голову. Аби привезти сотні тисяч уболівальників на футбольний стадіон, прокладають залізницю просто через квартал, де живе Ґабріель. Будинки зносять, родини змушені переїжджати, і навіть майданчик, на якому місцеві діти грають у футбол, скоро зникне. Для Ґабріеля усе це стає жахіттям. Хлопчик обурений нерівністю у своєму місті і викладає у свій блог відеозапис того, як бульдозери зносять його район. Стаючи журналістом, він намагається захистити свої права.




КРАЙ ЕЛЕКТРОСМІТТЯ


Режисер: Девід Федель. Країна: Австралія. Рiк виробництва: 2012.Тривалість: 20 хв.

Тема: екологічні права.

Чи ви колись замислювалися над тим, що відбувається з електронікою, яка відслужила своє? Щороку у світі накопичується майже 50 мільйонів тонн електронного сміття. Значну частину вживаних і непотрібних електротоварів із розвинених країн звозять до країн третього світу. Більшість із них нелегально експортується як секонд-хенд, хоча насправді це непотріб. Цей фільм – без діалогів та авторських коментарів – являє собою дослідження нерегульованого повторного використання електронного сміття у Гані. Тут, у Західній Африці, електроніка геть не така, якою ми звикли бачити її на прилавках магазинів.




Металобрухт


Режисер: Дмитро Глухенький. Країна: Україна. Рiк виробництва: 2012.Тривалість: 12 хв.

Тема: екологічні права.

Там, де закінчується географія і здоровий глузд, є місце для нього. Це історія про людину, в якої є все. Це зовсім не те, що звикли уявляти собі продукти сучасної системи цінностей. Iснуючи на межі мороку алкоголізму і просвітлення, Фенік таки знайшов свою нішу. Хвилює лиш те, що скоро закінчиться металобрухт.

http://docuclub.docudays.ua/movies/item/metalobrukht/


Просто зроби це


Режисер: Емелі Джеймс. Країна: Великобританія. Рiк виробництва: 2011.Тривалість: 88 хв.

Тема: екологічні права.

Марина – одна із кола молодих сучасних «позазаконників» – людей, яким не все одно, що відбувається з нашою планетою, і які готові діяти. Режисерка Емілі Джеймс знайомиться зі спільнотою британських активістів по збереженню навколишнього середовища й зближується з ними. Їхнє життя насичене подіями: вони чистять димарі енергостанції, зачиняються у «Роял банку» в Шотландії, погрожують зброєю поліції на Копенгагенському саміті. Скоординовані, кумедні та чарівні, учасники цієї групи пристрасно дбають про довкілля усього світу та в той же час мужньо та рішучо працють над власним.

p>«Просто зроби це» – унікальний незалежний проект, створений за участі більше 100 волонтерів та 447 добровільних спонсорів.

http://docuclub.docudays.ua/movies/item/prosto-zrobi-ce/



 

© Хмельницька обласна універсальна
наукова бібліотека
e-mail: library.ounb.km@gmail.com