|
|
|
Пошук по сайту
Вебінар
Бібліотекарю
Підвищення кваліфікації
(Методична діяльність)
Організація діяльності методичних служб: професійні ідеї, сучасні проєкти
Проведено обласний семінар «Організація діяльності методичних служб: професійні ідеї, сучасні проєкти» для методичних фахівців центральних бібліотек територіальних громад та працівників, які відповідають за методичну діяльність спільно з Хмельницьким обласним науково-методичним центром культури і мистецтва та за підтримки Хмельницького обласного відділення ВГО Українська бібліотечна асоціація.
У відкритті обласного семінару взяли участь: головний спеціаліст Департаменту інформаційної діяльності, культури, національностей та релігій Хмельницької обласної державної адміністрації Ніна Власюк, голова обласної організації профспілки працівників культури Микола Луценко, директор Хмельницької обласної універсальної наукової бібліотеки, голова Хмельницького обласного відділення ВГО Українська бібліотечна асоціація Катерина Чабан.
Семінар має на меті ознайомлення з документами, рекомендаціями та кращими практиками організації методичної роботи, що включає підвищення кваліфікації бібліотекарів, налагодження видавничої роботи, стимулювання до запровадження новацій через конкурси, проєктну діяльність.
В онлайн-форматі, перед учасниками семінару, виступили: завідуюча науково-методичним відділом Національної бібліотеки України ім. Ярослава Мудрого Світлана Кравченко, яка акцентувала увагу на особливостях діяльності методистів центральних бібліотек в сучасних умовах; директор публічної бібліотеки Шумської міської ради Тернопільської області Інна Богомол, яка презентувала присутнім досвід роботи новоствореного публічного простору «Шум. Ок».
Психологині Хмельницької регіональної організації Благодійного фонду «РОКАДА» Олександра Левицька та Ірина Йолтухівська пізнавально та, водночас, розвантажувально, у формі тренінгу провели презентацію друкованого видання «Кишеньковий посібник психологічної допомоги». Спробували на практиці кілька вправ, що стануть у нагоді в стресових ситуаціях. Презентовану книгу отримали в подарунок усі присутні. Незабаром вона буде доступна у бібліотеках області, а представлені у виданні техніки і методики будуть використані в подальших заняттях з різними категоріями відвідувачів.
Впродовж двох днів фахівці ОУНБ виступили з презентаціями, консультаціями щодо: цифрових навичок в бібліотеках-Хабах цифрової освіти; використання соціальних медіа та штучного інтелекту у бібліотечній роботі; розглянули інноваційні форми культурно-просвітницької діяльності бібліотек та отримали навики з арт-терапевтичної складової психологічної підтримки користувачів.
У роботі семінару взяли участь представники з 31 територіальної громади області.
|