Закрити
фото
logo

 
Електронна бібліотека Хмельницької ОУНБ
Бібліотека українського воїна
Як нас знайти:
29000, м. Хмельницький,
вул. Героїв Майдану, 28
тел./факс: (0382) 79-47-31
тел.: 65-80-84
e-mail: library.ounb.km@gmail.com Хмельницька ОУНБ
 
X

Пошук по сайту

вебінар

Вебінар


Бібліотекарю

Підвищення кваліфікації

(Методична діяльність)Організація бібліотечного обслуговування в об`єднаних територіальних громадах


семінар ОТГ

Впродовж трьох днів на базі бібліотеки проведено семінар для директорів, завідуючих опорними бібліотеками ОТГ «Організація бібліотечного обслуговування в об’єднаних територіальних громадах» за участю представників бібліотек з 21 ОТГ області.

Перед учасниками виступили заступник начальника, начальник відділу управління культури національностей, релігій та туризму Хмельницької обласної державної адміністрації Валентина Граділь, головний спеціаліст з питань роботи бібліотек управління культури, експерти з питань децентралізації Хмельницького відокремленого підрозділу установи «Центр розвитку місцевого самоврядування» Вікторія Любенчук та Катерина Савчук, керівник туристичного консталтингового бюро Сергій Толстіхін, голова Хмельницького обласного відділення ВГО «Українська бібліотечна асоціація» Надія Синиця, провідні фахівці обласної універсальної наукової бібліотеки.

семінар ОТГ семінар ОТГ

В програмі заходу поєднали різні форми підвищення кваліфікації: майстер-класи, консультації, презентації, лекції, практикуми, цікаві навчання, тренінгові вправи, практичні заняття, круглі столи, кейс-методи.

В перший день роботи присутні ознайомилися з питаннями стану проведення реформи децентралізації на Хмельниччині, нормативними актами, що регламентують організацію діяльності бібліотек, перспективами розвитку сільського туризму, організацією нестаціонарних форма бібліотечного обслуговування та взяли участь у цікавих навчаннях з новинної грамотності та академічної доброчесності.

семінар ОТГ семінар ОТГ

Для налагодження дружніх відносин учасників було проведено вправу «Вільний мікрофон», під час якої присутні розповіли про себе та поділилися очікуваннями від подальшої роботи семінару.

Наступного дня роботи учасникам було надано консультації по організації наданню платних послуг для користувачів, тенденціях оновлення та формування бібліотечного фонду, повсякденного використання даних електронної системи звітності публічних бібліотек України також було запропоновано огляд-візуалізацію заборонених книг. Традиційним під час семінару залишається обмін досвідом, цього року він пройшов у форматі печа-куча де учасники поділилися напрацюваннями співпраці з органами влади для задоволення потреб жителів громади.

семінар ОТГ семінар ОТГ

Практичні заняття були поділені на секції: «Формування краєзнавчого фонду і краєзнавчого довідково-бібліографічного апарату», «Організація довідково-бібліографічного апарату бібліотек ОТГ». Закінчився другий день бібліо-посиденьками на яких учасники зазирнули в майбутнє та намалювали карту «Бібліотека моєї мрії…!».

Робота третього дня розпочалася з тренінгу по залученню позабюджетного фінансування та написанню проектів. Також присутні дізналися, що таке медіаграмотність та як бібліотечний фахівець може застосовувати ці знання при роботі з користувачами.

семінар ОТГ семінар ОТГ

Працівниками наукової бібліотеки було презентовано послуги наукової бібліотеки через її веб сайт та бібліотечний проект «Інтерактивна карта «Публічні бібліотеки ОТГ Хмельниччини».

Озброївшись знаннями, отриманими під час семінару, колеги обмінялись думками щодо подальшої роботи та введенням інновацій у своїх бібліотеках.


 

© Хмельницька обласна універсальна
наукова бібліотека
e-mail: library.ounb.km@gmail.com