Закрити
фото
logo

   
X

Пошук по сайту

вебінар

Вебінар


Бібліотекарю

Підвищення кваліфікації

(Методична діяльність)Сільська бібліотека у форматі сучасності


Сільська бібліотека у форматі сучасності

З метою підвищення кваліфікації працівників сільських публічних бібліотекарів у бібліотеці проведено Бібліодень сільського бібліотекаря «Сільська бібліотека у форматі сучасності». Учасниками заходу стали 29 сільських бібліотекарів з 16 районів області, в тому числі із восьми об’єднаних територіальних громад.

Захід відкрила директор бібліотеки Катерина Чабан виступом «Сільські бібліотеки Хмельниччини: основні показники і напрямки діяльності. Хмельницька ОУНБ – бібліотекам села». Вона ознайомила присутніх з комплексною програмою ХОУНБ для розвитку сільських бібліотек та пріоритетними напрямками діяльності для ефективного обслуговування користувачів.

Головні спеціалісти наукової бібліотеки надали консультації з питань нормативно-правової документації бібліотеки – обов’язкові нормативні документи, якими повинні керуватись бібліотекарі у своїй роботі, документи, які регламентують діяльність конкретної бібліотеки та кожного технологічного процесу. Також ознайомили з інтернет-ресурсами обласної бібліотеки та умовами їх використання, як для бібліотекарів, так і для користувачів бібліотек; питаннями, що стосуються інформаційно-бібліографічної роботи, а також комплектування, обліку, зберігання та використання документів бібліотечного фонду; новими формами книжкових виставок та їх оформлення; краєзнавчими аспектами бібліотечного обслуговування тощо.

Сільська бібліотека у форматі сучасності

Під час міні-тренінгу «Менеджмент в соціальних мережах» присутні дізнались як правильно здійснювати пошук потенційних партнерів бібліотеки у соціальних мережах, як використовувати соцмережі для реклами бібліотеки.

Відвідавши майстер клас «Бібліотека як бренд» учасники ознайомилися з брендинговою діяльністю бібліотек. Практично, за допомогою безкоштовних онлайн програм, створювали логотипи своїх бібліотек.

Учасники поділилися досвідом проектної діяльності сільських бібліотек та сучасними формами роботи з окремими групами жителів сільських населених пунктів.

Бібліодень закінчився підведенням підсумків та узагальненням отриманої інформації, яка в подальшому сприятиме покращенню обслуговування місцевих громад.


 

© Хмельницька обласна універсальна
наукова бібліотека
e-mail: library.ounb.km@gmail.com