Закрити
фото
logo

 
Електронна бібліотека Хмельницької ОУНБ
Бібліотека українського воїна
Як нас знайти:
29000, м. Хмельницький,
вул. Героїв Майдану, 28
тел./факс: (0382) 79-47-31
тел.: 65-80-84
e-mail: library.ounb.km@gmail.com Хмельницька ОУНБ
 
X

Пошук по сайту

вебінар

Вебінар


Бібліотекарю

Підвищення кваліфікації

(Методична діяльність)Інформаційне забезпечення потреб сільської громади


Інформаційне забезпечення потреб сільської громади

28 липня відбувся Бібліодень сільського бібліотекаря в ОУНБ «Інформаційне забезпечення потреб сільської громади» з виїздом до бібліотеки-філіалу с. Сутківці Ярмолинецького району. Основна мета заходу – підвищення кваліфікації сільських бібліотекарів, в тому числі ознайомлення з новими та актуальними процесами в бібліотечній справі, надання практичних знань та консультування з питань бібліотечної роботи.

Інформаційне забезпечення потреб сільської громади

Учасниками заходу стали 26 сільських бібліотекарів з 16 районів Хмельницької області, в тому числі із двох об’єднаних територіальних громад.

Захід відкрила директор обласної наукової бібліотеки Надія Синиця. З виступу Синиці Н.М. «Адміністративна реформа і бібліотеки: нові виклики – нові орієнтири – нові рішення» учасники дізнались про адміністративну реформу та її вплив на бібліотечну діяльність. Як висновок, основне завдання реформи є побудова чіткої, логічної системи місцевого самоврядування, здатної забезпечити нормальне та комфортне життя громадам. Бібліотекарі мають не шукати в реорганізації бібліотек негативу, а приймати нові виклики, бути вмотивованими на зміни, модернізацію бібліотек, створення комфортного середовища для жителів громади.

Головні спеціалісти наукової бібліотеки проконсультували присутніх з питань нормативно-правової документації бібліотеки – обов’язкові нормативні документи, якими повинні керуватись бібліотекарі у своїй роботі, документи, які регламентують діяльність конкретної бібліотеки та кожного технологічного процесу. Крім того, ознайомили з комплектуванням, обліком документів, що знаходяться в бібліотечному фонді.

Інформаційне забезпечення потреб сільської громади Інформаційне забезпечення потреб сільської громади

Далі захід проходив у бібліотеці-філіалі с. Сутківці Ярмолинецького району. З вітальним словом виступила директор Ярмолинецької ЦБС Гриб М.А., яка ознайомила присутніх з основними напрямками діяльності публічних бібліотек району. Завідуюча Сутковецькою сільською бібліотекою Білик І.І., поділилася досвідом роботи бібліотеки на допомогу розвитку туризму на селі, розповіла про співпрацю з місцевою владою та засобами масової інформації. Також учасники заходу отримали можливість відвідати головну окрасу села - Свято-Покровську церкву-фортецю та руїни замку.

Бібліодень закінчився підведенням підсумків та узагальненням отриманої інформації, яка в подальшому сприятиме покращенню обслуговування місцевих громад.


 

© Хмельницька обласна універсальна
наукова бібліотека
e-mail: library.ounb.km@gmail.com