Закрити
фото
logo

   
X

Пошук по сайту

Бібліотекарю

Обласні конкурси

(Методична діяльність)

ПОЛОЖЕННЯ
про обласний конкурс
«Кращий краєзнавчий посібник»


  1. Мета обласного конкурсу: сприяння всебічному вивченню і науковому дослідженню краю, національно-культурному відродженню, формуванню патріотизму, самосвідомості користувачів.
  2. Завдання конкурсу: активізація краєзнавчої науково-дослідної, бібліографічної діяльності, популяризація краєзнавчих фондів та інформаційних ресурсів бібліотек, вивчення та поширення кращого досвіду у підготовці і виданні краєзнавчих посібників.
  3. Організатори конкурсу: Управління культури, національностей та релігій Хмельницької обласної державної адміністрації; Хмельницька обласна універсальна наукова бібліотека імені Миколи Островського.
  4. Координацію роботи з проведення обласного конкурсу здійснює Хмельницька обласна універсальна наукова бібліотека імені Миколи Островського.
  5. Обласний конкурс проводиться з 01 червня по 30 вересня 2015 року.
  6. Проведення огляду-конкурсу передбачається у три етапи:
    1. Перший етап обласного конкурсу проводиться з 01 червня по 31 серпня 2015 року та передбачає виявлення краєзнавчих посібників з метою відбору їх і подання до Хмельницької обласної універсальної наукової бібліотеки імені Миколи Островського;
    2. Другий етап обласного конкурсу проводиться з 01 вересня по 25 вересня 2015 року та передбачає аналіз посібників згідно з умовами огляду-конкурсу;
    3. Третій етап обласного конкурсу, підведення підсумків та відзначення переможців відбудеться в рамках відзначення Всеукраїнського дня бібліотек.
  7. Для участі в конкурсі центральні районні (міські) бібліотеки подають до Хмельницької обласної універсальної наукової бібліотеки імені Миколи Островського краєзнавчі бібліографічні посібники у друкованому і електронному вигляді за останні роки (2012-2015)
  8. Основними критеріями оцінювання посібників є:
    • наукова, практична , історична і художня цінність;
    • відповідність форми викладу читацькому і цільовому призначенню;
    • якість бібліографічного відбору матеріалів;
    • дотримання методики складання бібліографічних покажчиків;
    • дотримання регламентуючих документів з бібліографічного опису (ДСТУ ГОСТ 7.1:2006) та по скороченню слів в бібліографічному описі (ДСТУ 3582 – 97);
  9. Переможці конкурсу будуть визначатися у трьох номінаціях:
    1. «Краще галузеве видання»
    2. «Краще біобібліографічне видання»
    3. «Краще методико-краєзнавче видання»
  10. З метою об’єктивного оцінювання діяльності бібліотек з підготовки краєзнавчих посібників утворюється журі у складі: представників Управління культури, національностей та релігій Хмельницької обласної державної адміністрації (за згодою) і працівників Хмельницької обласної універсальної наукової бібліотеки імені Миколи Островського.
  11. Персональний склад журі обласного конкурсу затверджується наказом директора Хмельницької обласної універсальної наукової бібліотеки імені Миколи Островського.
  12. Підсумкові матеріали конкурсу узагальнюються відділами науково-методичної роботи та інновацій у бібліотечній справі, відділом наукової інформації та бібліографії та відділом краєзнавства Хмельницької обласної універсальної наукової бібліотеки імені Миколи Островського.
  13. Кращий досвід бібліотек області по підготовці краєзнавчих посібників буде узагальнено та підготовлено методично-інформаційне видання.

Директор
Хмельницької
ОУНБ ім. М. Островського
Н. М. Синиця

 

© Хмельницька обласна універсальна
наукова бібліотека
e-mail: library.ounb.km@gmail.com