Закрити
фото
logo

   
X

Пошук по сайту

Вікно в Америку

Програми

Велике читання


Рекомендації для читача:
Програма
Вступ
Історичний контекст
Про автора
Додатки:
1. П'ятдесяті
2. Наукова фантастика

Програма «Велике читання»

За ініціативи відділу преси, освіти та культури Посольства США в Україні в Хмельницькій обласній універсальній науковій бібліотеці проходила програма «Велике читання».

Метою програми «Велике читання» є заохочення читання в суспільстві, залучення молоді та всіх груп населення до читання кращих творів світової літератури, об’єднання громади шляхом обговорення питань, що піднімаються в книзі. Для читання та обговорення було обрано книгу Рея Бредбері «451° за Фаренгейтом».

У рамках програми «Велике читання» з 13 березня по 4 квітня 2012 року в бібліотеці проходить цикл заходів, присвячених творчості американського письменника Рея Бредбері. Усі бажаючі можуть долучитися до «Великого читання» і взяти участь у різноманітних заходах, які відбуваються в інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку».

Завершальним етапом програми «Велике читання» є робочий візит до бібліотеки Посла Сполучених Штатів Америки в Україні Джона Ф. Теффта, який відбудеться 4 квітня 2012 року.

Під час візиту відбудеться урочиста передача інформаційно-ресурсного центру «Вікно в Америку» у користування громадськості.

Деякі факти про програми на підтримку читання у США.

Аналогічні програми проходять в США під назвами «Велике читання», «Одне місто – одна книга» та ін. Їх ініціюють і проводять громадські організації, бібліотеки, навчальні заклади, активну участь беруть урядові структури, зокрема мери міст. Десять років пройшло з того часу, коли 2001 р. Чикагська публічна бібліотека започаткувала програму «Одна книга, одне Чикаго» з книги «Убити пересмішника» Лі Харпер. 2011 р. була обрана книга Neil Gaiman “Neverwhere”. Перед тим, як оголосити книгу для загальноміського читання, співробітники Чикагської публічної бібліотеки разом із запрошеними одним чи двома освітянами читають, сперечаються та аргументують декілька пропозицій. Утаємничені дискусії продовжуються доти, поки не приходять до спільного рішення. Коли книга обрана, організовують візити автора, ухвалюють розклад обговорень книги, запрошують до участі у програмі мера міста. У заклеєному конверті йому надсилається книга, що її обрано для обговорення, щоби мер оголосив в узгоджений час назву обраної книги. Мер Чикаго Ричард Дейлі, який обіймає цю посаду з 1989 р., зауважив, що коли вперше почув про цю програму, подумав, що це - чудова ідея. Все місто перетворюється на такий собі «клуб читачів» (Джерело: Chicago Tribune).

«Створюємо націю читачів» - гасло програми «Велике читання», яку вже протягом багатьох років організує Національна мистецька фундація в США. На веб-сайті цієї програми (www.neabigread.org) можна знайти цікаві ідеї, методичні розробки, відео тощо, присвячені обраній на цей рік книзі. Такі матеріали допомагають організовувати програми читання в окремих громадах.


 

© Хмельницька обласна універсальна
наукова бібліотека
e-mail: library.ounb.km@gmail.com